پندار نيك
راه زندگي راه راستي است

 

Tour: Nel Regno di Ciro il Grande

 

مقدمه: مقصد اين سفر ، ايران باستان ، كشوري است كه در گذشته تاريخ بشريت را نشان داده و در آغاز دهه 90 پس از سالها انزوا ، مرزهاي خود را مجدداً به گردشگري باز كرده است.

اين برنامه سفر از پايتخت تهران آغاز مي شود ، جايي كه ما موزه هاي گرانبهايي را كشف خواهيم كرد كه تاريخ اين كشور را نشان مي دهد كه پالايش صنايع دستي در سنت قرن قالي فرش بيان شده است. سپس به سمت غرب حركت مي كنيم تا مكانهاي باستاني بي نظير را كه هنوز توسط مدارهاي توريستي مانند همدان ، كرمانشاه ، شوش ، زيكورات دي اي چوكا زانبيل و اهواز لمس نشده است كشف كنيم. پس از آن ايران را از طريق شهرهاي يزد ، محكم پيروان فرقه زرتشت ، كشف خواهيم كرد ، با مرواريدهاي ايران باستان ادامه خواهيم داد: شيراز ، پايتخت ادبي كشور ، شهر مقدس تخت جمشيد ، سمبل بزرگ امپراتوري هخامنشي ، مقبره ها شاهكارهاي نقش نشت رستم حك شده در صخره و مقبره كوروش بزرگ در پاسارگاد. اين سفر با اصفهان ، مرواريد معماري فارسي ، مهد هنرها و علوم به پايان مي رسد.

 تهران ، تور شهر و بازديد از موزه پس از صرف صبحانه ، يك بازديد كامل روزانه از شهر تهران ، پايتخت ايران با بيش از 12 ميليون نفر جمعيت در نظر گرفته شده است. اولين بازديد به موزه ايران باستان ، موزه ملي كه بدون شك جالب ترين كشور است ، اختصاص داده شده است و در آن بخش هاي قابل توجهي از اشياء باستاني باستان شناسي از سراسر ايران قرار دارد كه گواهي بر گذشته بزرگ باستان است. تمدنهايي كه در منطقه ساكن بودند. در ادامه با بازديد از موزه جواهرات ملي ، جالب براي مجموعه اشياء موجود در داخل. روز با بازديد از كاخ گلستان ادامه دارد. سرانجام ، بازديد از بازار پيش بيني شده است.

 تهران - همدان (320 كيلومتر)
پس از صرف صبحانه در هتل ، عزيمت به شهر همدان كه از سطح دريا از 1850 متر بالا مي رود ، عزيمت كنيد. در پاي كوه الوند (3580 متر) يكي از قديمي ترين شهرهاي جهان به حساب مي آمد. به محض ورود ، پس از گذشت حدود 3 ساعت از راه ، بازديد از گودبرداري هاي شهر باستاني اكتابانا در نظر گرفته شده است كه در تپه تپه هگمتانه واقع شده اند و در سال 2008 به عنوان ميراث جهاني يونسكو درج شده اند. از نظر سنتي اين شهر وجود دارد كه اين شهر باستان توسط هفت دايره متمركز ديوارها احاطه شده بود ، كه داخلي ترين آنها با طلا و نقره اندود شده بود. بازديد بعدي از مقبره ابن سينا كه در غرب به عنوان ابن سينا مشهور است (بخارا ، 980 ميلادي - همدان ، 1037) ، يك پزشك ، فيلسوف ، رياضيدان و فيزيكدان ايراني كه در اروپا به خاطر متون پزشكي خود مشهور شده است. در ادامه با بازديد از گنبد آلاويان ، تزئين شده با نقوش با شكوه گل و هندسي ، كه نام آن را از خانواده علويان كه تقريباً دو قرن در همدان حكومت مي كردند ، گرفته شده است ، در دوره سلجوقيان در قرن دوازدهم. بازديد از سنگ شير ، مجسمه اي كه باستان شناسان بر اين باورند كه به دستور اسكندر كبير ساخته شده است براي بزرگداشت درگذشت همراهان عزيز هفايسنت ، گرچه او در حال حاضر قسمت اعظم ظاهر خود را از دست داده است. سرانجام ، به كتيبه هاي جالب گنج نام ، كه در سنگ تراشيده شده توسط پادشاه هخامنشي خشايارشا (486-466 قبل از ميلاد) حك شده است ، مراجعه كنيد .اين متون تشكر از خداي زرتشتيان اهورامزدا است. در پايان بازديد ، به هتل ، شام و اقامت شبانه بازگرديد.

 همدان - آرامگاه هاي بيستون و تخت بوستان - كرمانشاه (كيلومتر 190)
صبحانه در هتل. در صبح ، عزيمت در جهت كرمانشاه برنامه ريزي شده است. نخستين ايستگاه قرار است از معبد آناهيتا كنگاور ، يك مكان باستان شناسي بازديد كند ، يك معبد در نظر گرفته شده براي پرستش الهه فارسي آبهاي اردوييزور آناهيتا. ادامه به كوه بهستون كه كتيبه هاي بيستون در آن قرار دارد ، متشكل از سه نسخه از همان متن و با كاراكترهاي خط ميخي به سه زبان مختلف نوشته شده است: فارسي باستان ، ايلامي و بابل. يك افسر ارتش انگليس ، سر هنري كرزويك راولينسون ، آنها را در سال 1835 رونويسي كرد و براي خط ميخي نوشت كه سنگ رزتا براي سلسله مراتب مصر بود. ادامه بازديد از بناهاي آرامش بخش ساسانيان تاق بستان ، سلسله ايراني كه بر غرب آسيا 226-650 ميلادي حاكم بود در پايان عزيمت براي رسيدن به كرمانشاه ، ورود به هتل و اقامت در اتاق هاي رزرو شده. شام و يك شب اقامت.

كرمانشاه - شوشتر - اهواز (485 كيلومتر)
بعد از صرف صبحانه ، عزيمت به اهواز. در طي مسيري كه از منطقه لرستان عبور مي كنيم ، به كوههاي زيباي خود معروف است ، كه نام آن را از لر گرفته است ، جمعيتي كه ساكن اين و مناطق همجوار خوزستان و اسلام است. در ادامه سفر به خوزستان ، منطقه اي غني از نفت كه مشرف به خليج فارس است ، براي بازديد از شوشتر مي رسيم. اين شهر كه قبلاً در دوره عيلاميان با عنوان آدمدون شناخته مي شد ، در دوره ساساني جزيره اي در رودخانه كارون بود كه بعنوان پايتخت تابستاني امپراتوري انتخاب شد. يكي از بناهاي مهم اين شهر بندر قيصر ("پل سزار") است كه در گذشته يك پل سد بزرگ به طول 550 متر بود كه با وصيت پادشاه ساسانيد ساپور اول ، با استفاده از نيروي كار ساخته شد. از حدود 70000 زنداني رومي پس از شكست دادن امپراتور روم والرين در نبرد ادسا. در ميان ميراث جهاني يونسكو سيستم هيدروليكي تاريخي شوشتر را مي يابيم كه ساخت آن به دستور داريوش بزرگ ، به قرن 5 قبل از ميلاد باز مي گردد. توسعه و پيشرفت آن طي قرن ها به ما امكان مي دهد تكنيك هاي مورد استفاده عيلاميان ، مردمان بين النهرين و نباتيان را رعايت كنيم. در پايان انتقال به اهواز. انتقال به هتل. شام و يك شب اقامت.

اهواز - گشت و گذار به شوش و زيكورات چوكا زانبيل
صبحانه در هتل. صبح براي عزيمت به گشت و گذار كه منجر به كشف دو مكان مهم باستان شناسي به نام هاي شوش و چوكا زانبيل خواهد شد ، برنامه ريزي شده است. اولين بازديد به شوش اختصاص دارد كه در آن نزديكي شهر مدرن شوش قرار دارد كه در گذشته پايتخت پادشاهي باستاني ايلام بود و در دوره بعدي پس از ويران شدن در سال 646 قبل از ميلاد توسط پادشاه آشور Ashurbanipal. ، به اقامتگاه امپراتوري ايرانيان هخامنشي تبديل شد. ادامه دهيد تا به Choqa Zanbil برويد ، جايي كه بازديد از معبد تمدن باستاني ايلامي و Ziqqurat در نظر گرفته شده است ، بهترين نمونه حفظ شده جهان است كه در سال 1979 به اولين سايت ايراني تبديل شد كه در فهرست ميراث جهاني قرار گرفت. يونسكو. در ابتدا شامل پنج طبقه متمركز بود كه از اين تعداد تنها سه مورد حفظ شده كه امروزه به ارتفاع 25 متر نيز مي رسد. در اواخر بعد از ظهر و اقامت در هتل به اهواز برگرديد. شام و يك شب اقامت.

اهواز - شيراز (كيلومتر 540)
صبحانه در هتل. امروز يك روز طولاني براي انتقال به شيراز ، پايتخت منطقه فارس وجود دارد. در طول راه ، در بازديد از بيشاپور براي بازديد از ويرانه هاي باستان شناسي كاخ Sovereign Shapur I ، قدمت آن به قرن سوم باز مي گرديم. حدود. ادامه دهيد تا به تانگه چوگان ، جايي كه امدادهاي باشكوه از دوران ساسانيان در آنجا وجود دارد ، برسيد. در پايان بازديد ، همچنان به شيراز برويد ، جايي كه ورود براي عصر تعيين شده است. اقامت در هتل ، شام و اقامت شبانه.

يزد - نائين - اصفهان (315 كيلومتر)
پس از بازديد صبحانه از يزد ، شهري كه توسط ساسانيان و دژپسندي پيروان فرقه باستاني زرتشتي كه سال 1272 مورد بازديد ماركو پولو قرار گرفت ، بود كه گزارشي از بافت خوب ابريشم داد. نخستين بازديد به معبد آتش (آتاشاده) اختصاص داده شده است ، جايي كه در سال بيست و چهارم ميلادي در يك طنزآميز قرار دارد آتش مقدس حفظ مي شود و زنده نگه مي دارد. با كشف مجتمع چخماق امير (ميركيخماق) كه در يك ميدان زيبا قرون وسطايي قرار دارد ادامه مي يابد و سپس از مناطق باستاني قرون وسطايي بازديد مي كند. اما مهمترين بناي معماري اين شهر ، مسجد جمعه (مسجد جامد جاز) است كه بلندترين پرتال دوتايي و مناره هاي آن در ايران قدمت آن به دوره ايلخانيان باز مي گردد. سرانجام با پياده روي فهادان ، منطقه قديمي و مخزن آب با برج هاي مخصوص تهويه بنام "badgir" را كشف خواهيد كرد. در انتها ، عزيمت به سمت نائين كه يكي از قديمي ترين مساجد كشور در آن قرار دارد ، مسجد جمعه (مسجدجامعه نعين) است. در ادامه به اصفهان برويد. عصر هنگام ورود و انتقال به هتل. اسكان در اتاقهاي خصوصي. شام و شبانه در اصفهان.

صبحانه در هتل. روز اختصاصي براي بازديد از شهر اصفهان. يك جمله قديمي فارسي وجود دارد كه مي گويد "اگر مي خواهيد دنيا را ببينيد ، فقط به ونيز و اصفهان نگاه كنيد". قرن هاست كه اين شهر چهارراهي از مشاغل ، بازرگانان ، صنعتگران ، افراد روشنفكر بوده است كه انگيزه اي براي ايجاد يك شهر فرهنگي و باشكوه داده اند كه شما را براي زيبايي از بناهاي تاريخي آن نفس مي كشد. دوره بزرگترين شكوه و جلال در تاريخ باستان خود در زمان سلطنت عباس اول (1603-1687) ، حاكميت صفوي كه داراي مساجد ، كاخ ها و خانه هاي بسيار زيبايي ساخته شده بود ساخته شده و اصفهان را به يك مركز هنري و فرهنگي درجه يك تبديل كرده است. اين بازديدها شامل كشف نغمه جان خيره كننده ، ميدان مركزي است كه مغازه هاي قديمي بازار بزرگ از آن غافل مي شوند. مساجد امام (مسجد امام) و شيخ لطف الله (مسجد شيخ لطف الله) ، شاهكارهاي معماري و تزئينات هنر ايراني اسلامي؛ از كاخ علي قاپو و بناهاي تاريخي مختلفي كه شاه عباس و جانشينان وي در صفوي مورد نظر داشتند. در پايان بازگشت به هتل ، شام و اقامت شبانه.

اصفهان ، مسجد جمعه و محله ارمنستان
بعد از صرف صبحانه ، بازديد اصفهان را ادامه خواهيم داد. بازديد از كاخ چهل ستون (چهل ستون) ، به مسجد جمعه اصفهان (مسجدجامعه اصفهاني). ادامه بازديد از محله ارمنستان كه كليساي جامع ونك نيز در آن واقع شده است ، صومعه كليساي رسول ارمني است كه مربوط به سال 1655 با فضاي داخلي باشكوه است. ديوارها كاملاً با نقاشيهاي روغني تزئين شده است در حالي كه سقف طلاكاري شده ، قسمت داخلي گنبد و نقوش تاريخي تصفيه شده بي نظير است. در پايان بازديد ، به هتل ، شام و اقامت شبانه بازگرديد.

 

 

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۸:۰۲ ] [ كوروش ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 1
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر